„Widok z okna” w Radzyńskim Ośrodku Kultury

6 kwietnia w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury miała miejsce niezwykła wystawa. Niezwykła, ponieważ swoje prace prezentowało aż dziewięcioro artystów zrzeszonych w Grupie Kierunek. Jej wyjątkowości dodaje też fakt, że wszystkie prezentowane prace powstały specjalnie na radzyńska wystawę, wszystkie miały jednakowy format 80 x 80 i dotyczyły jednego tematu – widoku z okna.

Grupa Kierunek, czyli Lucyna Krzywik – kuratorka wystawy, Elżbieta Czerwińska, Zbigniew Matysek, Oryszyn, Anna Polanowska, Agnieszka Safińska, Bernadeta Sudnikowicz, Katarzyna Wasilewska i Maria Zelenova, zaprezentowali swoje podejście do zadanego tematu, nieraz dosłowne, a nieraz abstrakcyjne, tajemnicze, niedopowiedziane, a nawet bajkowe. Forma przedstawienia zależała od życiowego doświadczenia artysty, jego wrażliwości, wyobraźni, sposobu obserwacji otoczenia. Stąd też wynikała olbrzymia różnorodność prezentowanych na wystawie prac. Goście wernisażu z wielkim entuzjazmem przyjęli wystawę. Podziwiając obrazy mogli porozmawiać z autorami obrazów. Wystawę uświetnił występ Kwartetu Akordeonowego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaski w składzie: Angelika Koczkodaj, Stanisław Krupa, Marcel Semeniuk i Jakub Palinowski. Młodzież do występu przygotował dyrektor PSM, Zbigniew Czuryło.

Grupa Kierunek to absolwenci studiów podyplomowych Malarstwa i Rysunku na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Artyści o różnej energii twórczej, wyrażający się za pomocą wielu form wyrazu plastycznego. Największą wartością Grupy jest różnorodność. Jest w niej miejsce na indywidualizm, zarówno w tematyce, formie i sposobie przedstawienia.

Wystawa będzie czynna do 19 kwietnia. Zapraszamy do Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Arkadiusz Kulpa

Zdjęcia: Tomasz Młynarczyk / ROK

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.