Uczciwy znalazca

Uczciwą postawą wykazał się mieszkaniec gm. Terespol. Mężczyzna znalazł na parkingu saszetkę, a w niej 1,5 tys. zł. Nie było tam jednak żadnych dokumentów czy wskazówek informujących, do kogo zguba należy. Uczciwy znalazca saszetkę z zawartością przekazał policjantom. Za pośrednictwem mundurowych pieniądze tego samego dnia trafiły do właściciela, który nie krył radości z odzyskania pieniędzy.

Wczoraj przed południem dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gm. Terespol znalazł pieniądze. Zgłaszający oświadczył, że na parkingu przy ul. Spółdzielczej w Białej Podlaskiej, zauważył leżącą pomiędzy autami saszetkę. Wewnątrz niej znajdowało się 1,5 tys. zł. Nie było tam jednak żadnych dokumentów ani wskazówek, które pomogłyby ustalić właściciela gotówki.

Mężczyzna o powyższym fakcie powiadomił funkcjonariuszy. Dzięki jego wzorowej postawie, saszetka wraz z całą zawartością trafiła do właściciela, który sam zgłosił się na komendę w nadziei, że ktoś znalazł jego mienie. Mieszkaniec Białej Podlaskiej nie krył radości z odzyskania swojej własności.

Takie szczęśliwe zakończenia nie byłyby możliwe, gdyby nie uczciwość wielu osób, które niejednokrotnie chcą pozostać anonimowe. Dziękujemy za godną naśladowania postawę obywatelską.

Materiał: B. Salczyńska-Pyrchla

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.