Rekolekcje Maryjne w Kodniu

W dniach od 29 do 31 marca 2019r. odbyły się przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia i Klasztorze Oblatów w Kodniu rekolekcje przygotowujące do oddania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg. nauki św. Ludwika Marii Grigniona de Montforta.
Rekolekcje prowadził Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej – ojciec Dariusz Galant – duszpasterz pielgrzymów i egzorcysta. Słowo Boże wygłosił ojciec Jan Klubek, a ojciec Jarosław Kędzia opowiadał o historii szkaplerza kodeńskiego. Brat Mateusz z całą ekipą „Jadłodajni u Oblatów” serwował pyszne dania, a stołówka była miejscem gdzie pijąc kawę, herbatę i spożywając posiłki, można było podzielić się dobrym słowem i zapoznać się z nowymi ludźmi. W Domu Pielgrzyma Brat Andrzej i Pani Teresa troszczyli się o przyjeżdżających gości, tworząc bardzo przyjemną atmosferę.

Warto zaznaczyć, że w rekolekcjach wzięło udział ponad 120 osób, które przyjechały z różnych części Polski, m.in z Łodzi, Bydgoszczy, Poznania, Lubonia, Łukowa, Białej Podlaskiej i okolicznych miejscowości.

Celem rekolekcji było przygotowanie uczestników do oddania siebie na własność Maryi. Ojciec Dariusz omówił dokładnie treść aktu zawierzenia, wskazał jak ważne jest rozwijanie relacji z Maryją i zaufanie do Niej. „Ona jest przecież naszą najlepsza Matką i wie najlepiej czego potrzebujemy” – podkreślał. Oblat wskazywał także, jak ważne jest odmawianie różańca świętego i obchodzenie pierwszych sobót miesiąca, zgodnie ze wskazaniami z Fatimy.

Zakonnik zachęcał rekolektantów do rozpoczęcia 33-dniowej osobistej formacji duchowej, indywidualnie, w domu, której zwieńczeniem będzie dobrowolne oddanie się w niewolę Matce
Boga. Praktyczne wskazówki uczestnicy otrzymali w dedykowanych materiałach rekolekcyjnych. Pod koniec maja i na początku czerwca odbędzie się bowiem druga część rekolekcji, podczas
której każdy indywidualnie zawierzy siebie Maryi.

Pięknym i wzruszającym momentem rekolekcji był sobotni wieczór. Podczas nabożeństwa pięcioro uczestników złożyło przed Najświętszym Sakramentem swój akt oddania się w niewolę
miłości Maryi, a 2 osoby odnowiły swoje przyrzeczenia. Był to moment niezwykle podniosły.

Nie zabrakło także czasu na to, aby podzielić się świadectwem zarówno z rekolekcji, jak i doświadczenia opieki Matki Bożej w swoim życiu.

Po zakończeniu ćwiczeń duchowych ojciec Dariusz udzielił krótkiego wywiadu dla naszego portalu. „Wiemy na pewno, że organizatorem tych rekolekcji jest sama Matka Boża. To Ona każdego osobiście tutaj zaprasza. Ja jestem o tym na sto procent przekonany. Kodeń to cudowne miejsce do tego, by przygotować ludzi, aby oddawali się w niewolę Matce Bożej. Święty Jan Paweł II był w Kodniu tuż przed swoim wyborem na Stolicę Piotrową i nazwał Maryję Matką Jedności. Ona więc jednoczy nas przy Swoim Sercu, niosąc Jezusowi” – podkreślił duchowny. Dodał także, że specjalne podziękowania należą się Ojcu Sebastianowi Wiśniewskiemu Przełożonemu i Dyrektorowi Domu Pielgrzyma oraz Kustoszowi Sanktuarium – Ojcu Damianowi Dybale: „Ich otwarte serca mówią tak, bo Maryja dotyka ich serc”.

Rekolekcje były dla każdego radosnym spotkaniem z Maryją, Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

Materiał: Anna Cieślicka

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.