Podsumowanie konkursu „Młodość – Trzeźwość”

2 kwietnia  podczas miejskich obchodów Dnia Życia na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się podsumowanie osiemnastej edycji konkursu „Młodość – Trzeźwość,  organizowanego przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „ŻYCIE ZA SZKŁEM” i kierowany był do wszystkich placówek oświatowych na terenie miasta. 
Zgłosiło się łącznie 282 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Nagrodzono i wyróżniono 78 prac plastycznych oraz 48 prac literackich.

„Święto Dnia Życia skłania do refleksji jak wielkim darem jest życie. Ludzie mają wrażenie, że Życie po prostu im się należy i często go nie szanują.”taką refleksję na temat istoty życia przekazał obecnym na sali ks. Krzysztof Węgrzynek.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i opiekunom szkół: ZPO 1, ZPO 2, ZPO 3, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ZST, ZSE oraz LO, którzy zachęcili dzieci i młodzież do udziału w konkursie i pod których czujnym okiem te wspaniałe prace powstały.

Nagrody wręczyła Sekretarz Urzędu Miasta – Elżbieta Dedelis.

Zdobywcy najlepszych prac w kategorii literackiej – Maja Byczyk, Maja Szczepaniuk, Wiktoria Leszczyńska, Joanna Kutczyńska, Tomasz Kowalczuk oraz Wiktoria Grudzińska – zaprezentowali publiczności swoje wiersze.

Konkurs zakończył się recitalem profilaktyczno-edukacyjnym pt. „Dlaczego nie warto” w wykonaniu krakowskiego Zespołu Najemnicy.

Wśród laureatów w kategorii pracy artystycznej znaleźli się:

Miejsce I

Klasy I-III Laura Nowik (ZPO 1), Ewelina Pożarycka (ZPO 1),

Klasy IV-VI Rafał Morawski (ZPO 2), Piotr Michalak (ZPO 2)

Gimnazja Amelia Zacharuk (ZPO 1), Marta Korolczuk (ZPO 2), Magdalena Mikiciuk (ZPO 3)

Szkoły ponadgimnazjalne Julia Pietruszka (LO)

Miejsce II

Klasy I-III Milena Kubik (ZPO 2), Julia Babicka (ZPO 3)

Klasy IV-VI Oliwia Wieliczko (ZPO 2), Cezary Cap (ZPO 3), Malwina Melaniuk (ZPO 2)

Gimnazja Wiktoria Hodun (ZPO 1), Daria Biadun (ZPO 1), Magdalena Jakubowicz (ZPO 3), Karolina Szaniawska (SOSW)

Szkoły ponadgimnazjalne Karolina Pożarycka (LO)

Miejsce III

Klasy I-III Iga Struk (ZPO 2), Natalia Bielecka (ZPO 2), Adam Holeszczuk (ZPO 3)

Klasy IV-VI Wiktoria Leszczyńska (ZPO 3), Amelia Giersz (ZPO 3), Dominik Wasiluk (ZPO 3), Aleksandra Łubik (SOSW)

Gimnazja Wiktor Kukawski (ZPO 3), Julia Mazurek (ZPO 2), Aleksandra Banachewicz (ZPO 3), Aleksandra Sidorczuk (SOSW)

Szkoły ponadgimnazjalne Julia Kołodziejczyk (LO)

Wyróżnienia otrzymali:

Klasy I-III Aleksander Wysokiński (ZPO 3), Maksymilian Wysokiński (ZPO 3), Maja Rocka (ZPO 2), Natalia Wieliczko (ZPO 2), Lena Bobruk (ZPO 2), Maria Byczyk (ZPO 1), Krzysztof Chomicki (ZPO 1), Michał Nowicki (ZPO 2), Mikołaj Gruszczyński (ZPO 2), Maciej Kulikowski (ZPO 1)

Klasy IV-VI Maja Olszewska (ZPO 1), Oliwia Nowosielska (ZPO 1), Mikołaj Korzeniowski (ZPO 1), Zuzanna Byczyk (ZPO 2), Jakub Jabłoński (ZPO 1), Daria Myszka (ZPO 3), Zuzanna Gruszka (ZPO 1), Izabela Omelańczuk (ZPO 3), Natalia Jędrzejewicz (ZPO 2), Bartosz Kowalik (ZPO 3), Maria Jaroszuk (ZPO 3), Kacper Celiński (ZPO 3), Kinga Kowalska (ZPO 3), Maria Stefaniuk (ZPO 3), Julia Nowicka (ZPO 2), Nina Hawryluk (ZPO 3), Karol Petruczenko (ZPO 3), Oliwia Woch (ZPO 2), Nikola Malczuk (ZPO 2), Agnieszka Jarząb (ZPO 1), Aleksandra Charnavoka (ZPO 1), Piotr Olszewski (SOSW)

Gimnazja
Aleksandra Sowa
(ZPO 1), Laura Kortoniuk (ZPO 3), Wiktoria Oleksiuk (ZPO 1), Natalia Mironiuk (ZPO 3), Karol Ostapiuk (ZPO 3), Amelia Lewczuk (ZPO 3), Wiktoria Majszak (ZPO 1), Paweł Poręba (ZPO 1), Weronika Myszka (ZPO 3), Anna Siłka (ZPO 3), Anna Tomaszewska (ZPO 1), Jakub Wieczorek, (ZPO 3) Karolina Siemionek (SOSW), Weronika Dudzińska (SOSW), Karol Bogucki (SOSW)

Szkoły ponadgimnazjalne Cezary Szczepaniuk (ZST)

Wśród laureatów w kategorii pracy literackiej znaleźli się:

Miejsce I

Poezja:

Klasy I-III Maja Byczyk (ZPO 2), Maja Szczepaniuk (ZPO 2)

Klasy IV-VI Wiktoria Leszczyńska (ZPO 3), Wiktoria Grudzińska (ZPO 1)

Gimnazja Joanna Kutczyńska (ZPO 2), Julia Duda (ZPO 3)

Szkoły ponadgimnazjalne Tomasz Kowalczuk (LO)

Proza:

Klasy IV-VI Oliwia Woch (ZPO 2), Kacper Paluszkiewicz (ZPO 2)

Gimnazja Bartłomiej Kiryluk (ZPO 2)

Szkoły ponadgimnazjalne Karolina Duda (ZST)

Miejsce II

Poezja:

Klasy I-III Agata Kozak (ZPO 2), Wiktor Węgrzyniak,

Klasy IV-VI Piotr Michalak (ZPO 2), Wiktoria Kamińska (ZPO 3)

Gimnazja Kinga Janicka (ZPO 2), Wanessa Staska (ZPO 3)

Szkoły ponadgimnazjalne Monika Biernacka (ZSE)

Proza: Oliwia Wieliczko (ZPO 2), Julia Nowicka (ZPO 2), Zuzanna Piwowar (ZPO 3), Tomasz Kowalczuk (LO)

Miejsce III

Poezja:

Klasy I-III Julia Golec (ZPO 2),

Klasy IV-VI Zofia Prokopiuk (ZPO 2), Kornelia Wypustek (ZPO 1), Alicja Matejek (ZPO 1)

Gimnazja Jakub Lawenda (ZPO 1), Natalia Gąsior (ZPO 3)

Szkoły ponadgimnazjalne Dominika Komoń (LO)

Proza:

Klasy IV-VI Michał Chodyka (ZPO 3)

Gimnazja Wiktoria Hać (ZPO 2)

Szkoły ponadgimnazjalne Angelika Leszczuk (LO)

Wyróżnienia otrzymali:

Poezja:

Klasy I-III  Iga Struk (ZPO 2),

Klasy IV-VI Martyna Koczkodaj (ZPO 1), Maja Pazdan (ZPO 2), Emil Sosnowski (ZPO 3), Szymon Jóźwik (ZPO 3), Mikołaj Kazimierczak (ZPO 2),

Gimnazja Martyna Radomska (ZPO 1), Wiktor Kukawski (ZPO 3), Martyna Nestorowicz (ZPO 1), Magdalena Mikiciuk (ZPO 3), Zuzanna Korzeniowska (ZPO 1)

Proza:

Klasy IV-VIMateusz Chwedoruk(ZPO 2), Julia Parafiniuk (ZPO 3),

Gimnazja Joanna Łukasiewicz (ZPO 1), Weronika Łopacka (ZPO 3), Parycja Oksiejuk (ZPO 1)

Author: Mariusz Czerniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.