III Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno- Liturgiczne “Pełna Łaski”

W dniach 24-26 maja 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. JP II w Międzyrzecu Podlaskim odbędą się III Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne pod hasłem “Pełna Łaski”.
Warsztaty skierowane są głównie do młodzieży ze szkół muzycznych, scholi oraz chórów, jak i wszystkich chętnych. Tym razem tematem przewodnim będą pieśni ku czci Matki Bożej. Będzie to wyjątkowy czas, ponieważ koncert wypada dokładnie w Dzień Matki oraz w okresie 25-lecia parafii.

Zaproszonymi dyrygentami, którzy poprowadzą warsztaty są Piotr Pałka, Hubert Kowalski oraz Paweł Bębenek z Krakowa. Najbardziej znani i rozpoznawalni kompozytorzy współczesnej muzyki liturgicznej. Na co dzień związani ze znanymi postaciami polskiej sceny muzycznej.

Podczas pierwszej i drugiej edycji warsztatów brało udział 100 uczestników z Międzyrzeca Podlaskiej, Białej Podlaskiej, Siedlec, okolic Lublina, Warszawy, Ruciane Nida, oraz 25-cio osobowy skład młodzieżowej orkiestry z Torunia. Spotkania te rozniosły się szerokim echem wśród lokalnych mediów i bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców jak i uczestników. W tym roku spodziewanych jest co najmniej  150 osób.

Zapisy: Aleksandra Szmytko, tel. 665 263 717 lub e-mail: szmytkola@gmail.com

materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
tekst i plakat: Aleksandra Szmytko – koordynator Międzyrzeckich Warsztatów Uwielbienia

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.