Tomasz Duda Quartet wystąpił w MOK

31 marca o godz. 17.00 w Kinie Sława odbyła się VII edycja Międzyrzeckich Spotkań Jazzowych. Na scenie wystąpił Tomasz Duda Quartet. Ten nietuzinkowy zespół tworzą warszawscy muzycy szukający nowych brzmień i nie bojący się muzycznych eksperymentów. Ich niebanalna muzyka to połączenie jazzowego brzmienia i feelingu z brzmieniem elektronicznym.

Tomasz Dudalider zespołu, to znany saksofonista, grający m.in. w Mitch&Mitch oraz Pink Freud. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Utwory, które wykonuje to brzmienia klasyczne, przechodzące przez jazz oraz elektronikę. Jego saksofonowe improwizacje stawiane są na równi z najlepszymi osiągnięciami awangardy XX i XXI wieku. Współpracował ze wybitnymi muzykami jak Bruno Chevillon, Marek Chołoniewski, Tadeusz Sudnik, Frideric Blondy, Marcin Masecki, Tomasz Stańko, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Krzysztof Knittel. Na stałe gra w zespołach: Profesjonalizm, Baaba, Mitch&Mitch, Pink Freud, Arszyn Duda, 3D.

Podczas koncertu Tomaszowi Dudzie towarzyszył Jan Młynarski, który obsługiwał radziecki analogowy syntezator perkusyjny Formanta – sprzęt, posiadający jedyne w swoim rodzaju brzmienie, Piotr Zabrodzki grający na instrumentach klawiszowych oraz Ksawery Wójciński grający na kontrabasie.

Author: Mariusz Czerniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.