Spotkanie z Weroniką Mliczewską

29 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK odbyło się spotkanie z Weroniką Mliczewską – fotografką, reżyserką, antropolożką i podróżniczką, autorką wielu wystaw oraz książki na temat życia Majów w czasach obecnych pt. „Na początku jest koniec”.

Od dziewięciu lat Veroetnica (pod takim pseudonimem znana jest w sieci) zwiedza najdalsze zakątki świata, gdzie z pomocą kamery i aparatu dokumentuje życie rdzennych mieszkańców oraz ich tradycje.
Nagrywała w dżungli amazońskiej, spędzała czas z szamanami Sangoma w Republice Południowej Afryki, spotkała się z królem Zulusów, ludami Batwa w Ugandzie, mnichem w Japonii, pustelnikami w Himalajach, Papuasami, potomkami Majów, Azteków oraz Inków, a także ostatnimi szamanami w Meksyku i Gwatemali. Wszystko co robi wypływa z potrzeby jej serca i duszy. Na spotkaniach przekazuje to, czego doświadczyła i co widziała. Jej film dokumentalny pt. „Long Way” jeździ po festiwalach na całym świecie. W swojej reżyserskiej twórczości ukazuje drugiego człowieka, jego marzenia, lęki, radość, wiarę ponad wszelkie różnice.

Spotkanie odbyło się w ramach VITOexTrEAM (inicjatywa ludzi żyjących z pasją, ludzi ciekawych i oryginalnych, mających do opowiedzenia wiele inspirujących historii).
Taką osobą jest Veroetnica, która odwiedziła Międzyrzec.
Mieszkańcy z zaciekawieniem wysłuchali historii z jej podróży oraz obejrzeli utrwalone przez nią fotografie i filmy.

Zachęcamy do obejrzenia niesamowitych prac Weroniki na jej blogu http://veroetnika.com/tag/weronika-mliczewska oraz https://www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/weronika-mliczewska

Author: Mariusz Czerniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.