Konferencja prasowa Posła Marcina Duszka: nie ma żadnych przesłanek by zamknąć oddziały

1 kwietnia w godzinach popołudniowych Poseł Marcin Duszek wraz z pracownikami oddziału ginekologicznego i położniczego zwołał konferencję prasową przed sesja rady powiatu, na której zostanie poddany pod głosowanie plan naprawczy Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim.

Podczas spotkania z dziennikarzami, którzy nie mieli wstępu na ostatnie posiedzenie Rady Społecznej, Poseł poinformował o pozytywnie zaopiniowanym wdrożeniu planu naprawczego, czyli wygaszania oddziałów. – Mam nadzieję że Panowie z PSL-u nie przymuszą swoich kolegów z Rady Powiatu do likwidacji oddziałów – dodał Marcin Duszek.

Poseł odniósł się do słów Pana starosty Mariusza Filipiuka, który zarzuca manipulacje danymi, nie znając ich i nie analizując. Bowiem dane i wyliczenia przygotowane przez panią dr Grzyb przedstawiają zupełnie inną sytuację finansową, pokazującą, że Dyrektor kłamie.

Poseł Duszek powtórzył po raz kolejny, że jeśli trzech dyrektorów oraz organ prowadzący, czyli Powiat nie radzi sobie z zarządzaniem placówką, ukrywając na czas wyborów plan naprawczy – powinni ponieść konsekwencje. – Posłowie nie powinni włączać się w mediacje i łagodzenie sporów, pomiędzy placówką, a pracownikami, którzy zostają pomijani. Nikt nie słucha głosu personelu i nie próbuje porozumieć się z pracownikami.  Czy jest to właściwe zarządzanie? –pytał Poseł.

Głos zabrali także obecni na konferencji lekarze – dr Norbert Kubiszyn i Andrzej Barszczewski oraz pielęgniarki i położne – Pani Hanna Osypińska i Joanna Cudnik. Personel zarzucił dyrekcji brak konsultowania się z nimi w kwestii wypracowania optymalnego rozwiązania oraz działanie na szkodę placówki.

Cała konferencja:

https://www.facebook.com/duch.wschodu/videos/411371146294151/

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

2 thoughts on “Konferencja prasowa Posła Marcina Duszka: nie ma żadnych przesłanek by zamknąć oddziały

  1. Czy pan lekarz medycyny Norbert Kubiszyn na stopień naukowy „DOKTOR”???! Jeśli NIE to czemu wprowadzacie w błąd czytelnika!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.