„Dzielnicowy bliżej nas”

Dzielnicowi komisariatu w Terespolu regularnie spotykają się z mieszkańcami swoich dzielnic. Podczas spotkań funkcjonariusze przybliżają zasady bezpieczeństwa. Nie zapominają również o promowaniu narzędzi pozwalających na jeszcze łatwiejszy kontakt społeczeństwa z Policją tj. aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. W ostatnich dniach spotkania takie odbyły się na terenie Terespola oraz gm. Piszczac.

Dzielnicowi powiatu bialskiego regularnie spotykają się z mieszkańcami swoich dzielnic. W trakcie spotkań w szkołach, urzędach i innych instytucjach przekazują materiały promocyjne zawierające informacje o programie „Dzielnicowy bliżej nas”. W ostatnich dniach spotkania takie odbyły się na terenie Terespola oraz gminy Piszczac.

Funkcjonariusze odwiedzili tam placówki oświatowe. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie na drodze, a także w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na rozważne korzystanie z dróg oraz obowiązkowe noszenie po zmroku elementów odblaskowych. Poruszone zostały również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w domu oraz zasady kontaktu z osobami nieznajomymi.

Spotkania w szkołach były też doskonałą okazją do przybliżenia zarówno uczniom jak też pracownikom szkół informacji o dostępnych narzędziach pozwalających na jeszcze łatwiejszy kontakt społeczeństwa z Policją, tj. aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to doskonałe narzędzie służące rzetelnemu i czytelnemu zidentyfikowaniu niebezpieczeństw na terenie całego kraju. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach, wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez Policję i jest ono anonimowe.

Funkcjonariusze przypominali również, że dzięki bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” każdy może znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Wszystko po to, by kontakt z dzielnicowym był jeszcze łatwiejszy i aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców danej społeczności lokalnej.

Na zakończenie spotkania policjanci zamieścili na terenie szkoły plakaty z informacją o programie „Dzielnicowy Bliżej Nas” wraz ze swoim numerem kontaktowym.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.