52 wystawców na Radzyńskim Kiermaszu Wielkanocnym

Miasto Radzyń Podlaski wspólnie z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na Radzyński Kiermasz Wielkanocny. Odbędzie się on w sobotę 6 kwietnia na placu Wolności w Radzyniu Podlaskim. Początek o godz. 10.00.

Do udziału w kiermaszu zgłosiło się 52 wystawców, którzy będą promować swoje produkty lokalne. – Jesteśmy bardzo zaskoczeni dużym odzewem na naszą inicjatywę. Obok wystawców z Radzynia i powiatu radzyńskiego ze swoimi wyrobami przyjadą przedstawiciele Łomaz, Jabłonnej, Hanny, Łagowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Lubartowa, Kutna, Białegostoku, Warszawy, Kocka, Tarnobrzegu, Spiczyna, Ostrowa Lubelskiego, Sosnówki, Puchaczowa, Dębowej Kłody i Sokołowa Podlaskiego  – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Na radzyńskim placu Wolności w sobotę będą królowały produkty lokalne. Zainteresowani będą mogli nabyć m.in. stroiki wielkanocne, palmy, pisanki, kartki świąteczne, miody i wyroby pochodne z wosku pszczelego, wianki wiklinowe, dekoracje na stół świąteczny, zabawki drewniane, wyroby z wikliny papierowej, wyroby szydełkowe, kwiaty, kosmetyki ręcznie wyrabiane, przyprawy, tradycyjnie wyrabiane wędliny staropolskie z Podlasia, chleb wiejski na zakwasie, smalec domowy, kwas chlebowy, chałwy, oscypki, oleje tłoczone na zimno, sery serwatkowe w ziołach, a także wyroby cukiernicze – baby wielkanocne, ciasta i baranki. Przewidziane są degustacje i różnego rodzaju promocje. Zapraszamy!

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.