Policjanci na spotkaniu z członkami Polskiego Związku Głuchych

Bialscy policjanci spotkali się z członkami Polskiego Związku Głuchych. Na spotkaniu poruszonych zostało szereg tematów dotyczących bezpieczeństwa. Funkcjonariusze omówili również zasady obsługi osób głuchych i niedosłyszących w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii bialskiej komendy, przez cały rok spotykają się z mieszkańcami powiatu rozmawiając o bezpieczeństwie. W tym tygodniu odwiedzili członków Polskiego Związku Głuchych, Koło Terenowe w Białej Podlaskiej.

Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Funkcjonariusze opowiadali o metodach jakie obecnie stosują oszuści i złodzieje, w tym cyberzagrożenia. Udzielali wskazówek dotyczących postępowania w przypadku kontaktu z osobą, która może okazać się potencjalnym oszustem. Przypominali, że w przypadku kontaktu z nieznajomymi musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Omówili w jaki sposób należy postępować, by nie paść ich ofiarą i być bezpiecznym w miejscu zamieszkania.

Podczas wykładu nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom zasady dotyczące bezpieczeństwa osób będących uczestnikami ruchu drogowego zarówno jako piesi, rowerzyści, czy kierowcy lub pasażerowie pojazdów. Nie zabrakło także informacji dotyczących obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

Omówione zostały też zasady obsługi osób głuchych i niedosłyszących w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Policjanci przedstawili prawa jakie mają osoby niesłyszące, miedzy innymi dostęp do tłumacza podczas kontaktu z Policją, podczas przesłuchania czy składania zawiadomienia o przestępstwie.

materiał i tekst: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.