Spotkanie z Dominiką Leszczyńską

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na promocję książki Dominiki Leszczyńskiej „CZYŻEWSCY, HARBIN I KOLEJ WSCHODNIOCHIŃSKA”.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę  23 marca o godz. 16:00 w Czytelni MBP, przy ulicy Armii Krajowej 5.

Dominika Leszczyńska – absolwentka historii sztuki (KUL) i muzealnictwa (Ecole du Louvre), autorka i redaktorka wielu publikacji z zakresu historii i kultury, stypendystka rządu francuskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; obecnie pracuje w Stacji Muzeum w Warszawie.

„CZYŻEWSCY, HARBIN I KOLEJ WSCHODNIOCHIŃSKA” – niniejsza książka inauguruje serię wydawniczą „HISTORIE KOLEJOWE”. Idea wyrosła z potrzeby wydobywania z niepamięci i utrwalania nieznanych losów polskich kolejarzy i ich rodzin. Opisywane wydarzenia rozgrywają się zwykle w odległych „czasach pary”, a historie snują ostatni świadkowie. Sięgamy do rodzinnych przekazów, wspomnień, dokumentów, starych fotografii. Z niebytu wyłaniają się sylwetki budowniczych kolei, inżynierów, urzędników kolejowych, maszynistów, konduktorów, całych rodzin i pokoleń, których życie i byt materialny wiązał szeroki, normalny albo wąski tor.

Podczas spotkania będą Państwo mogli nabyć własny egzemplarz książki.

Wstęp wolny.

Informacje dostępne: http://www.mbpradzyn.pl/ , https://www.facebook.com/mbpradzyn/

Zapraszamy.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.