Przemytnicy zatrzymani „na gorącym uczynku”

Zatrzymaniem, zakończyła się próba przemytu papierosów dla trzech obywateli Ukrainy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak wyładowali na polskim brzegu rzeki granicznej Bug, przemyconą kontrabandę.

18 marca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas realizacji czynności służbowych, zauważyli w rejonie granicy państwa grupę osób. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał tuż po nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej trzech ob. Ukrainy. Przy mężczyznach ujawniono spakowane w pudła nielegalne papierosy. Trefny towar, został przemycony przez rzekę graniczną Bug, przy pomocy łodzi pontonowej a następnie przeniesiony na pobliską łąkę. Po załadowaniu kontrabandy do samochodu, miał nastąpić kolejny etap przemytu a więc wywiezienie papierosów w głąb kraju. W sumie na miejscu, funkcjonariusze zabezpieczyli 9 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości 125 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Obcokrajowcy, po zakończonych wobec nich czynnościach, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 2 mln zł.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.