Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

Policjanci z terespolskiego komisariatu ustalili sprawców nielegalnego połowu ryb.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kukuryki. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj 51-letni mieszkańcy gm. Terespol. Dodatkowo na terenie ich posesji policjanci zabezpieczyli narzędzia służące do połowu. Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” mężczyznom grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Terespola powiadomieni zostali o nielegalnym połowie ryb w miejscowości Kukuryki. Z informacji zgłaszającego wynikało, że nieznane osoby, w należącym do Polskiego Związku Wędkarskiego zbiorniku wodnym, zastawiły sieci i dokonały nielegalnego połowu ryb. Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli narzędzia służące do połowu. Kilkadziesiąt sztuk ryb wróciło do zbiornika.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego.  Jeszcze tego samego dnia ustalili personalia osób podejrzewanych o dokonanie tego czynu.  Wspólnie z mundurowymi weszli na teren posesji zajmowanych przez dwój mieszkańców gm. Terespol. Tam w trakcie prowadzonych czynności dodatkowo zabezpieczyli ponton oraz sieci rybackie. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia.

51-latkowie usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” czyn ten zagrożony jest  karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.