Zatrzymano siedmiu mężczyzn podczas przemytu papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech obywateli Polski, trzech obywateli Ukrainy oraz przemycone przez nich znaczne ilości papierosów.

12 marca br., funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Skryhiczynie oraz w  Dorohusku, podczas prowadzonych działań, zauważyli w rejonie granicy państwa grupę kilku osób.

Przybyły na miejsce patrol ujawnił i zabezpieczył w pobliżu rzeki granicznej Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 266 580 szt. papierosów o szacunkowej wartości 185 tys. zł.

Papierosy te, zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug przy pomocy łodzi pontonowej, a następnie przeniesione na pobliską łąkę. Po załadowaniu kontrabandy do samochodu miał nastąpić kolejny etap przemytu a więc wywiezienie papierosów w głąb kraju. Osoby, które dokonały przemytu na widok funkcjonariuszy SG zbiegły z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych działań, w które zaangażowano śmigłowiec Straży Granicznej oraz psy tropiące, zatrzymano czterech obywateli Polski (mieszkańców regionu) oraz  dwóch obywateli Ukrainy.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Obcokrajowcy, po zakończonych wobec nich czynnościach, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.