Chorą sytuację należy uzdrowić

11 marca w biurze poselskim Posła PiS Marcin Duszka została zwołana konferencja, podczas której Parlamentarzysta przedstawił tzw. „mapy drogowe PiS”oraz opowiedział o założeniach przedstawionej na sobotniej konwencji Deklaracji Europejskiej.

Konferencją zawładnął jednak temat Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim. Dziennikarze zapytali o kolejny termin posiedzenia Rady Społecznej Szpitala, który miał wyznaczyć Poseł. – Zaproponowałem termin po 20 marca, czyli tuż po terminie spotkania z Ministrem Zdrowia Panem Szumowskim. Jestem dyspozycyjny każdego dnia po tej dacie – powiedział.

Zapytany o przyczyny tak dramatycznej sytuacji szpitala Poseł powtórzył, że wyłączną winę za obecny stan rzeczy ponoszą zarządcy szpitala, czyli Starostwo Powiatowe oraz Dyrekcja Szpitala. – Niestety nie od dziś wiemy, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest Polskim Stronnictwem Likwidacyjnym, likwidującym i zamykającym wszystko co się da. Jeśli zarządzający szpitalem -Starosta oraz Wicestarosta, a także trzech Dyrektorów Placówki nie potrafią poradzić sobie z tą sytuacją, czekając, aż ktoś przywiezie „worek z pieniędzmi” powinni podać się do dymisji bezzwłocznie – dodał Poseł.

Jak podsumował Marcin Duszek ponad 1000 kobiet musi mieć gdzie rodzić, ale chorą sytuację należy uzdrowić. – Porwana pościel, stare sanitariaty, brak remontu na oddziale jest niedopuszczalne. Najpierw stwórzmy kobietom godne warunki i nie zrzucajmy winy na kadrę medyczną, która jest wykwalifikowana i doświadczona. Będę to powtarzał – strategiczny oddział generujący stratę nie może powodować jego likwidacji – dodał.

Jak informuje Starostwo, żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Pozostaje więc tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.