Młodzież w Sejmie RP

Na zaproszenie Posła Marcina Duszka – Sejm odwiedziła młodzież z bialskich, radzyńskich i międzyrzeckich szkół, która wzięła udział w ubiegłotygodniowym konkursie „Wiedzy o Sejmie”.

We wtorek w I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się finał konkursu Wiedzy o Sejmie pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym uczestniczyło blisko 60 uczniów. Nagrodą sponsorowaną przez Posła Marcina Duszka dla uczestników był wyjazd do Sejmu RP, w którym wzięło udział 150 młodych ludzi.

Uczniowie uczestniczyli w konferencji w Sali Kolumnowej na temat ustawy wychowania w trzeźwości oraz konieczności zastosowania zmian ustawodawczych w kontekście polityki trzeźwościowej, następnie zwiedzili budynek Sejmu RP oraz zjedli obiad w sejmowej stołówce. Młodzież miała okazję spotkać się z dziennikarzem TVP Krzysztofem Ziemcem. który opowiedział o swojej pracy. Po owocnym dniu w Sejmie młodzież mogła odpocząć spędzając czas wolny w Galerii oraz na seansie filmowym nagrodzonego przez Akademię Filmową trzema Oscarami.

 

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.