Kolejny raz pobiegli „Tropem Wilczym”

3 marca w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się VII edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod hasłem “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich. 
W tym roku kwestowano również na leczenie siedmioletniego Bartka i siedemnastomiesięcznej Małgosi.

Fundacja Wolność i Demokracja, która jest głównym pomysłodawcą i organizatorem edukacyjno-biegowej formy upamiętniania żołnierzy podziemia niepodległościowego, przygotowała dla uczestników materiały informacyjne i koszulki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych.
Bieg odbywa się co roku na dystansie 1963 metrów, który symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”.
150 osób wystartowało o godz. 13:00 spod muralu Żołnierzy Wyklętych przy ul. Kościelnej.
Po ukończonym biegu uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety oraz medale, a dwie osoby, które dotarły jako pierwsze na metę dostały pamiątkowe statuetki.
Chętni mogli oddać „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” na strzelnicy sportowej, mieszczącej się na terenie szkoły i zdobyć pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło również gorącego posiłku w postaci wojskowej grochówki, który przygotowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno”.

Author: Mariusz Czerniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.