Wójt gminy Kodeń Jerzy Troć powalczy o zaszczytny tytuł “Wójt Roku 2018”

“Wójt Roku 2018” to kolejna edycja konkursu organizowanego przez Redakcję Audycji Rolnych Telewizji Polskiej pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzej Dudy. 

Kapituła konkursu wyłoniła dziesięciu finalistów, a wśród nich znalazł się Wójt gminy Kodeń Jerzy Troć. Głównym kryterium wyboru finalistów były osiągnięcia wójtów na rzecz swojej gminy. 

Gmina Kodeń jest jedną z 1537 gmin wiejskich w Polsce, dlatego już sam fakt dostania się do ścisłego finału jest dla gminy dużym wyróżnieniem.

Wszystkie sylwetki finalistów zostaną zaprezentowane na antenie TVP. Kto zwycięży, zdecydują widzowie, wysyłając SMS-y.

Jerzy Troć Wójt Gminy Kodeń pełni swoją funkcję od 2014 r. W ostatnich wyborach samorządowych uzyskał 90 % poparcia. Głównym kryterium wyboru kapituły były osiągnięcia wójtów na rzecz gminy Kodeń, w szczególności projekty inwestycyjne takie jak; budowa przedszkola, remont szkoły, rozwój infrastruktury drogowej, montaż OZE, odbudowa pomnika odzyskania niepodległości. Wójt zaangażowany jest we współpracę z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się sportem, historią i kulturą. Gmina Kodeń jest jednym z liderów pozyskiwania środków zewnętrznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dzięki wsparciu wójta w Kodniu organizowany jest Bieg Tropem Wilczym, Jarmark Sapieżyński, Bieg Sapiehów, Nadbużański Festiwal Integracyjny oraz inne projekty i przedsięwzięcia.

 

Źródło: gmina Kodeń / tekst: UG w Kodniu
zdjęcie: arch. Radio Biper

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.