„Dzielnicowy bliżej nas” na terenie powiatu

Dzielnicowi powiatu bialskiego regularnie spotykają się z mieszkańcami.

Podczas spotkań funkcjonariusze przybliżają zasady bezpieczeństwa, przypominają o narzędziach pozwalających na łatwiejszy kontakt społeczeństwa z Policją tj. aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Omawiają również zagadnienia dotyczące programu ”Dzielnicowy bliżej nas”.

Bialscy dzielnicowi regularnie spotykają się z mieszkańcami powiatu. W ostatnich dniach spotkania takie odbyły się na terenie Białej Podlaskiej. Wszystko działo się w ramach realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas” Głównym jego założeniem jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami.

Zadaniem „funkcjonariusza pierwszego kontaktu” jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w rejonie, w którym pracuje. Dzielnicowi informowali o programie rozwieszając plakaty w obiektach użyteczności publicznej oraz rozdając ulotki z danymi kontaktowymi dzielnicowych odpowiedzialnych za poszczególne miejscowości i ulice. Program „Dzielnicowy bliżej nas” to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do ich służby, a jak wiemy realizowane przez nich zadania są niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli.

W trakcie prowadzonych spotkań policjanci omówili aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Przypominali, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia internetowego, dzięki któremu każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach, wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez Policję i jest ono anonimowe.

Policjanci przypominali również, że dzięki bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” każdy może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rejon. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Funkcjonariusze przypominali, że dzięki dostępnym narzędziom kontakt mieszkańców z Policją stał się jeszcze łatwiejszy.

Zachęcamy również do korzystania ze strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, gdzie w zakładce „Dzielnicowi” można odnaleźć wszystkie potrzebne dane kontaktowe, godziny przyjęć oraz rejony za które odpowiadają dzielnicowi.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.