Konferencja prasowa Posła Marcina Duszka: Losy szpitala są w rękach Powiatu

Poseł Marcin Duszek w środowe popołudnie spotkał się z dziennikarzami w swoim biurze poselskim przy ul. Krótkiej w Białej Podlaskiej, by przedstawić założenia programowe Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach. Podczas konferencji padły także pytania o oddział ginekologiczno-położniczy Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu.

Parlamentarzysta przybliżył dziennikarzom tzw. „piątkę Morawieckiego”, czyli założenia PiS dotyczące rodziny, młodych ludzi, pracy, starszych i słabych oraz infrastruktury. Poseł potwierdził, że program 500 plus od pierwszego dziecka wejdzie w życie od 1 lipca oraz przedstawił koncepcję przywrócenia połączeń autobusowych w Polsce między gminami i powiatami, które nie są połączone siecią komunikacyjną. Poseł mówił o potrzebie istnienia PKS, o które należy zadbać i stopniowo je przywracać.

Dziś mogę z czystym sumieniem stanąć przed Państwem i przed wyborcami z przekonaniem, że jako partia sprostaliśmy wyzwaniu, które zostało przed nami postawione na początku kadencji i tę ciężką pracę wykonaliśmy rzetelnie, jako jedna drużyna – podsumował Parlamentarzysta.

Marcin Duszek zapytany o swoje stanowisko dotyczące oddziału ginekologiczno-położniczego w Międzyrzecu Podlaskim na kilka godzin po skreśleniu punktu dotyczącego przyszłości szpitala przez Radę Powiatu podczas posiedzenia Komisji Społecznej z porządku obrad, przyznał,  że sytuacja szpitala jest dramatyczna.

Mam nadzieję, że nie chodzi o to, aby szpital ten likwidować kawałek po kawałku, czy też utworzyć jeden oddział przynoszący duże zyski, a resztę zwyczajnie zamknąć krok po kroku. Od zawsze pewne oddziały generowały stratę, co pokazują wszystkie bilanse, jednak straty te trzeba niwelować i wyrównywać. Z moich rozmów z Panią Minister Zdrowia jasno wynika, że winę za tę sytuacje ponosi zarządca szpitala czyli Powiat oraz Dyrektor Placówki – przyznał Poseł.

Zapytany o dalsze losy szpitala, Poseł powiedział o najgorszym wariancie, który według niego jest bardzo prawdopodobny: Jeżeli  PSL zarządzający szpitalem  podjęło decyzję o likwidacji czy wygaszeniu oddziałów – najprawdopodobniej tak właśnie zrobi. Mimo podjętych przeze mnie działań, sprzeciwu środowisk, pracowników, zebranych przez mieszkańców podpisów środowisko Polskiego Stronnictwa Ludowego nie cofnie się przed niczym. Mimo podnoszonych kwestii szpitala podczas kampanii samorządowej utrzymywano stanowisko, że szpital działa bez zarzutu, a kwestie problemowe wypłynęły dopiero teraz. Zarządzający Powiatem, a tym samym i szpitalem  dostali mandat zaufania od wyborców i wyjście z tej sytuacji jest bardzo trudne. Mam nadzieję, że za kilka lat społeczeństwo rozliczy winnych tej sytuacji.

Author: Magdalena Zaniewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.