Kierował po narkotykach – w domu miał uprawę

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował wczoraj Sąd Rejonowy wobec 26-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie narkotyków i kierowanie samochodem po ich użyciu. Wpadł podczas kontroli drogowej. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili znaczne ilości marihuany.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie Białej Podlaskiej. Około godz. 23:00 na ulicy Sidorskiej policjanci bialskiej drogówki zatrzymali osobowe auto. Powodem kontroli drogowej było zachowanie kierowcy na drodze. Styl jego jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą passata siedzi 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podczas kontroli, podejrzenia policjantów potwierdziły się. Badanie wykonane przez mundurowych potwierdziło obecność narkotyków w jego organizmie.

W trakcie prowadzonych czynności bialscy policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez 26-latka. Tam ujawnili box oraz aparaturę do hodowli roślin. W miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli również susz roślinny. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to ziele marihuany. Z zabezpieczonej ilości można byłoby sporządzić ponad 500 porcji tego narkotyku.

Narkotyki zostały zabezpieczone, natomiast 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Mężczyzna odpowiadał będzie za posiadanie znacznej ilości narkotyków jak również uprawę konopi innych niż włókniste. Usłyszał również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za te czyny grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.