Pisać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej

Promocja tomiku wierszy Bronisławy Niebrzegowskiej zatytułowanego „Chwile refleksji” odbyła się 22 lutego w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Jest to już czwarta pozycja wydana w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”, cyklu prowadzonego przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” i ROK – poinformował Robert Mazurek.

Spotkanie z autorką miało formę wywiadu, który prowadziła Renata Sieromska. Jako wokalistka uświetniająca wydarzenie, wystąpiła Aldona Sadowska przy akompaniamencie Jarosława Stefaniaka, która wprowadzała słuchaczy w poetycki nastrój wspaniałym wykonaniem piosenek: „Już nie ma dzikich plaż”, „Od nocy do nocy”, „Kocham lato” i „By coś zostało z tych dni”. Pani Bronisława mówiła, dlaczego pisze wiersze. – Jest taka znana sentencja, że śpiewać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej. Tak samo można pisać wiersze. Ja oczywiście piszę gorzej, ale lubię poezję – zażartowała autorka. Poezja dla Bronisławy Niebrzegowskiej jest odbiciem jej myśli, refleksji, uczuć. Choć ma świadomość ograniczeń związanych z wiekiem, pisze tak jak potrafi, tak jak się życie układa – mówiła.

Poetka nie sądziła, że jej wiersze pisane do szuflady, kiedykolwiek ujrzą światło dzienne. Tomik poezji „Chwile refleksji” ukazał się dzięki rektorowi radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Dariuszowi Gałanowi, oraz dyrektorowi Radzyńskiego Ośrodka Kultury – Robertowi Mazurkowi. W wieczorku promocyjnym tomiku uczestniczył m.in. Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, który jak się okazało jest kuzynem bohaterki wieczoru.

Bronisława Niebrzegowska dzieciństwo spędziła w Stoku. Po ukończeniu liceum pedagogicznego podjęła pracę zawodową jako nauczycielka szkoły w Poizdowie, następnie Olszewnicy i Zabielu. W ostatniej z wymienionych przez 27 lat pełniła funkcję dyrektora. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Lublinie oraz studia magisterskie z geografii na Uniwersytecie Warszawskim. W 1992 r. przeszła na emeryturę. Od 2005 r. aktywnie uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radzyniu Podlaskim. Jest pasjonatką turystyki, krzyżówek rozrywkowych, muzyki i poezji.

Tomik poezji „Chwile refleksji” wydany został nakładem Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” w ramach cyklu „Radzyńskie Wędrówki Literackie”. Partnerami wydawnictwa są: Miasto Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński, firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal „Kocham Radzyń Podlaski”.

Fot. Tomasz Młynarczyk

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.