„Bezpieczne Ferie”

Działania pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2019” to nie tylko wzmożona praca policjantów na drogach, to także wiele spotkań z dziećmi i rozmowy o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Pogadanka odbyła się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

Asp. Wojciech Wiszniewski, dzielnicowy komisariatu w Janowie Podlaskim, spotkał się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach animacyjnych, przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim. Wszystko odbyło się w ramach działań „Bezpieczne Ferie”.

Podczas spotkania, funkcjonariusz przedstawił szereg tematów związanych z zasadami bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiona została kwestia używania elementów odblaskowych. Poruszony został również temat przemocy rówieśniczej i zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu.

Mundurowy przypomniał też dekalog narciarza, przygotowany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) oraz zaprosił młodzież do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno – plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez dzielnicowego był pokaz sprzętu policyjnego. Najmłodsi mogli usiąść również za kierownicą „policyjnego auta” i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W trakcie spotkania dzieci uważnie słuchały informacji przekazywanych przez policjanta. Chętnie też odpowiadały na zadawane pytania wykazując się dużą wiedzą prewencyjną. Na zakończenie nagrodziły funkcjonariusza własnoręcznie przygotowanymi kwiatami.

 

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.