Likwidacji nie będzie!

Od nowego roku coraz głośniej mówi się o zamknięciu oddziałów: ginekologicznego i położniczego w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Powodem likwidacji mają być straty finansowe, które generują oba oddziały. Głos w sprawie zabrał Poseł Marcin Duszek.

Decyzja wyraźnie nie podoba się pacjentkom, które mówią zgodnie jednym głosem, że decyzja o zamknięciu oddziałów jest co najmniej nieprzemyślana. – Co w sytuacji, kiedy ciążą czy życie mojego dziecka lub moje będzie zagrożona? – pyta jedna z kobiet. Na najbliższy oddział kobiety będą musiały jechać do Białej Podlaskiej. Mówi się o dowożeniu pacjentów na oddział bialski, jednak w praktyce nikt nie wie jak miałoby to wyglądać zarówno z punktu ekonomicznego, jak i organizacyjnego.

Zaniepokojony sytuacją w międzyrzeckim szpitalu Poseł na Sejm RP Marcin Kamil Duszek, także członek Rady Społecznej Szpitala zabrał głos w tej sprawie: – Obecnie jestem po rozmowach w Wojewódzkim Narodowym Funduszu Zdrowia oraz w trakcie rozmów w Ministerstwie Zdrowia i zapewniam, że bez zgody NFZ oraz decyzji Wojewody nikt nie może zlikwidować szpitalnych oddziałów. Co więcej samowolna likwidacja spowodowałaby zmniejszenie finansowania szpitala, na co nie możemy sobie pozwolić – powiedział Poseł.

Uważam, że należy podjąć zmiany w zarządzaniu szpitalem, a nadzór powiatu powinien być sprawniejszy i zdecydowany. Atmosfera na oddziałach, jak i w samym szpitalu nie sprzyja pacjentom, a głosy niezadowolenia słychać od dawna. Jeśli coś działa źle, należy znaleźć przyczynę i uzdrowić tę sytuację. W żadnym wypadku nie pozwolę, by szpital, który niegdyś był tzw. perełką powiatu – dzisiaj doznawał zapaści, pomimo dużego zaangażowania ze strony rządu i państwa w poprawę stanu służby zdrowia. Jako przedstawiciel prorodzinnej partii rządzącej zapowiadam, że likwidacji nie będzie – zapowiedział Poseł Duszek.

 

 

 

 

 

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

1 thought on “Likwidacji nie będzie!

  1. Diagnoza Pana Posła jest trafna. Najpierw trzeba właściwie rozpoznać przyczynę, następnie dokonać analizy, przedyskutować zgromadzone materiały i dopiero wtedy podejmować decyzje.
    Wygląda na to, że starostwo powiatowe oraz dyrekcja szpitala najpierw postawiła tezę, że trzeba zlikwidować oddział położniczo – ginekologiczny, a następnie dopasowuje do tej fałszywie postawionej tezy różne fakty. Podawane informacje o generowanym niedoborze finansowy to niedomówienia i półprawdy. Na niedobór finansowy składa się większość szpitalnych podjednostek, a nie tylko oddział położniczo – ginekologiczny. Nic nie mówi się o nietrafionych finansowo działaniach, o złych decyzjach kadrowych – dotyczących zarówno personelu medycznego jak i kadry zarządzającej i administracyjnej.
    Dziękuję Panu Posłowi za zainteresowanie powstałym problemem i właściwą ocenę sytuacji. Liczę na to, że ludzie wywodzący się z formacji politycznej dbającej o wszystkich obywateli, przy naszym wsparciu, doprowadzą do pomyślnego dla mieszkańców międzyrzeczczyny rozwiązania problemu.
    Pozdrawiam
    lekarz oddziału położnicz0- ginekologicznego Andrzej Barszczewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.