SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ I STRACIŁ PRAWO JAZDY. MIAŁ JE NIESPEŁNA MIESIĄC

Wczoraj prawo jazdy stracił 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Młody kierowca wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z drugim autem.

Policjanci ustalili, że nastolatek, posiadał uprawnienia do kierowania od niespełna miesiąca. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało mu ono zatrzymane. Skierowano także przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Wczoraj po godz. 17:30 na skrzyżowaniu ul. Twardej i Żwirowej w Białej Podlaskiej doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący citroenem 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego, zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem autem. Drugim pojazdem, również marki Citroen kierowała 59-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez 19-latka.
W wyniku zderzenia do szpitala przewiezione zostały trzy osoby. Kierowcy oraz pasażer jednego z samochodów. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i ogrodzeniu posesji sąsiadującej z miejscem zdarzenia. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali nastolatkowi uprawnienia do kierowania. Jak się okazało 19-latek otrzymał je niespełna miesiąc wcześniej.
Skierowano również przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.