Papierosy o wartości ponad 80 tys. zł nie trafią już do nielegalnej sprzedaży

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu

Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 80 tys. zł to wynik działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach.

17 stycznia br. funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili na terenie woj. lubelskiego, działania kontrolne wymierzone w ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Podczas prowadzonych kontroli, mundurowi uzyskali informację, iż w jednym z pojazdów przemieszczających się z terenu woj. lubelskiego do woj. mazowieckiego, przewożone są znaczne ilości papierosów.

Funkcjonariuszom, udało się odnaleźć wspomniany pojazd i zatrzymać go do kontroli drogowej w m. Zbuczyn w pow. siedleckim. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ujawnili w kontrolowanym pojeździe marki Dacia, znaczne ilości nielegalnych papierosów. W sumie, w pojeździe ujawniono i zabezpieczono nielegalne papierosy o wartości ponad 80 tys. zł. Do sprawy zatrzymano ob. Polski, który przyznał, iż ujawnione papierosy są jego własnością. Wcześniej skupował je od obywateli Białorusi, z zamiarem późniejszej ich odsprzedaży z zyskiem w głębi kraju.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. W działaniach kontrolnych uczestniczyli również funkcjonariusze Policji z Siedlec.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w ubiegłym roku, nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 18 mln zł.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.