Przewoził prawie 9 tys. paczek bezakcyzowych papierosów

Niemal 9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli bialscy policjanci podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami SG. 32-letni właściciel kontrabandy usłyszał już zarzut. Naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 150 tys. zł. Za to przestępstwo zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej realizując posiadane informacje, zatrzymali do kontroli dostawczego forda. W pojeździe mundurowi ujawnili niemal 7 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Za kierownicą auta siedział 32-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili kontrabandę również na terenie posesji należącej do mężczyzny.
Policjanci zabezpieczyli łącznie niemal 9 tys. paczek papierosów różnych marek. Gdyby trafiły one na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 150 tys. zł. Jeszcze wczoraj 32-latek usłyszał zarzut naruszenia przepisów karno-skarbowych i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 4 tys. zł. oraz samochód o szacunkowej wartości rynkowej 10 tys. zł.
Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.