Przez granice na podwójnym gazie i z fałszywym prawem jazdy

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w swoim organizmie. W takim stanie próbował wyjechać z Polski, przedstawiając do kontroli fałszywe prawo jazdy

13 stycznia br., podczas kontroli granicznej, prowadzonej na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, uwagę funkcjonariusza SG przykuł kierowca, od którego wyczuł on woń alkoholu. Funkcjonariusz podejrzewając, iż kierowca może być pod wpływem alkoholu, przerwał mu podróż i uniemożliwił dalsze prowadzenie pojazdu.

Obawy co do stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło badanie alkomatem. Jak się okazało obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. W czasie dalszych czynności kontrolnych, mężczyzna posłużył się podrobionym ukraińskim prawem jazdy. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniach służbowych Placówki.  Zatrzymany obywatel Ukrainy odpowie teraz za jazdę pod wpływem alkoholu (czyn ten usankcjonowany jest karą grzywny lub karą do 2 lat pozbawienia wolności) oraz posługiwanie podrobionym dokumentem (czyn ten usankcjonowany jest karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do lat 5).

„Kierowcę” przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.