Nietrzeźwy wiózł dziecko na korepetycje

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena, który jadąc drogą krajową w miejscowości Tłuściec przekroczył dozwoloną prędkość.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Dodatkowo siedzący za kółkiem 40-latek był nietrzeźwy i w takim stanie przewoził swoją córkę. Całe zdarzenie nagrał policyjny videorejestrator.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 16:00 na drodze krajowej K-2 w miejscowości Tłuściec. Policjanci bialskiej drogówki, którzy tego dnia pełnili służbę radiowozem nieoznakowanym zaopatrzonym w videorejestrator, zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Mężczyzna przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 31km/h.

Mundurowi szybko ustalili, że nie jest to jedyne przewinienie na koncie kierowcy. W trakcie kontroli wyczuli od niego woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. W takim stanie przewoził pasażera. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył, że chciał zawieźć córkę na korepetycje do Siedlec.

Dodatkowo siedzący za kółkiem 40-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.