Konkurs modelarski RAFAŁKI

Zapraszamy do wzięcia udziału w II KONKURSIE MODELI PLASTIKOWYCH i KARTONOWYCH „RAFAŁKI” w BORKACH o Nagrodę/Puchar Wójta Gminy Borki.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 02–03.02.2018 r. w Sali Widowiskowej GBP w Borkach przy ul. Spółdzielczej 1. Organizatorami konkursu są: Gmina Borki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach oraz Zespół Placówek Oświatowych w Borkach.

Konkurs ma na celu popularyzację modelarstwa wśród dzieci i młodzieży jako formy spędzania wolnego czasu; kształtowanie zdolności manualnych i rozwijanie wyobraźni przestrzennej; pobudzanie kreatywności, systematyczności i dokładności w pracy, a także zainteresowanie historią oraz wymianę doświadczeń modelarskich. „Rafałki” są adresowane do modelarzy indywidualnych oraz klubów modelarskich. Modelarz może wystawić dowolną ilość modeli, z zastrzeżeniem że do konkursu wystawia maksymalnie 2 modele w danej klasie. Jeśli chce zaprezentować większą ilość modeli, może to zrobić poza konkursem. Konkurs odbędzie się w następujących kategoriach wiekowych: młodzik (do 13 lat), junior (13 – 18 lat), senior (powyżej 18 lat).
Ubiegłoroczna edycja Konkursu była wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym. Uczestniczyli w nim modelarze z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji. W tym roku spodziewamy się około 150 uczestników z 350 modelami. Laureaci konkursu otrzymają statuetki „RF” („RAFAŁKI”). Nazwa nagrody pochodzi od liter kodowych Dywizjonu 303 „RF”, który jest związany z Gminą Borki za sprawą płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego – Pierwszego Dowódcy Dywizjonu 303.
Zapraszamy do obejrzenia tegorocznej ekspozycji modeli konkursowych.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.