Omijał kałużę, zderzył się z motorowerem

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Akademickiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi zderzył się z jadącym z przeciwka motorowerzystą. Mężczyzna prawdopodobnie omijał znajdującą się na jezdni kałużę. Apelujemy o rozwagę na drodze. Zimowa aura często stwarza trudne warunki na drodze, wymagające od uczestników ruchu szczególnej uwagi. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 7:00 na ul. Akademickiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 60-letni mieszkaniec miasta, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka motorowerem. Jednośladem kierował 73-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

60-letni kierowca audi, prawdopodobnie omijał znajdującą się na jezdni kałużę, doprowadzając do zderzenia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca motoroweru.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo. Zimowa aura często stwarza trudne warunki na drodze, wymagające od uczestników ruchu szczególnej uwagi i wyobraźni. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Przy takich warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę – wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.