Uczniowie ZSP zwycięzcami ogólnopolskiej Olimpiady

W dniach 13 – 14 grudnia 2018 r. w Bydgoszczy odbył się finał ogólnopolski  IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich pod hasłem „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy’’.

Do finału zakwalifikowało się 65 najlepszych uczniów z 39 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W gronie tym znalazło się czterech uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Ruta Borysiuk, Krzysztof Kalenik, Kornelia Mańko i Kinga Sposób. Głównym organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy.

W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali najpierw test w języku polskim oraz zadanie w wybranym języku obcym. Następnie uczestnicy wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. W drugim dniu zawodów ogłoszono wyniki etapu praktycznego i przedstawiono 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowali się do finału ustnego. W trakcie części finałowej uczniowie rywalizowali przed Jury i publicznością odpowiadając na pytania z zakresu wiedzy ekonomicznej. Część pytań miało charakter problemowy pozwalający uczestnikom na wykorzystanie posiadanej przez nich wiedzy.

Kinga Sposób – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana II w Radzyniu Podlaskim po ustnej części finału zajęła drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, drugie miejsce przypadło dla Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, a trzecie miejsce w tej rywalizacji wywalczyli gospodarze – uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy.

Na zakończenie odbyła się uroczystość, podczas której laureatom wręczono nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali zaświadczenia, które upoważniają do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie. Wszystkim laureatom i finalistom IV Olimpiady WiUHM oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.