Spotkanie opłatkowe w Domu Dziecka w Komarnie

Jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia w czwartek w Domu Dziecka w Komarnie odbyła się Wigilia, w której oprócz wychowanków i opiekunów uczestniczyli także przedstawiciele placówek w Szachach i Janowie Podlaskim.

Spotkanie opłatkowe poprzedziło powitanie przez dyrektora Piotra Malesę przybyłych gości: Pana Posła Marcina Duszka, który jak wspomniał Pan Dyrektor „odwiedza placówkę już od początku jej istnienia i jest z nami zawsze w ważnych chwilach, nie tylko tych dużych, jak dzisiaj. Może nie wszyscy wiedzą, ale Pan Poseł odwiedza nas często po godzinach i w soboty. Ggdy tylko znajdzie wolną chwilę spędza czas z naszymi wychowankami”, Panią Magdalenę Zaniewicz, koordynatorkę akcji świątecznej dla dzieci z Domu Dziecka i przedstawicielkę młodzieżowej grupy „Młode Duchy”, a także wszystkich sponsorów oraz przyjaciół, którzy w tym dniu przybyli do Komarna.

Kolejno głos zabrał Poseł Duszek, który docenił ciężką pracę Pana Dyrektora oraz opiekunów, dziękując im za dzielenie się dobrem oraz swoim czasem i miłością, którą widać na twarzach najmłodszych. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu wychowanków Domu dziecka, a tuż po niej odczytano fragment Ewangelii. Kiedy wszyscy złożyli sobie  życzenia i przełamali się opłatkiem przyszedł czas na wspólną kolacje wigilijną.

Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem było jednak rozdawanie prezentów, na które czekały wszystkie dzieci. Wychowankowie otrzymali prezenty od organizacji Młode Duchy, która już po raz drugi zorganizowała świąteczną akcję dla wychowanków Domu Dziecka, a także od sponsorów. Radość na twarzach najmłodszych doskonale wynagrodziła codzienne trudy i poświęcenie opiekunów.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.