18-latek nie udzielił pierwszeństwa

Na skrzyżowaniu DK-2 z Al. Solidarności w Białej Podlaskiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Audi, 18-latek, nie udzielił pierwszeństwa mercedesowi.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia  przed godz. 16:00 w Białej Podlaskiej, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z Al. Solidarności. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 18-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, doprowadził do zderzenia z jadącym drogą krajową mercedesem. Nastolatek skręcając w lewo, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa, wjeżdżając pod jadące „krajówką” auto.  Za kierownicą mercedesa siedział 44-letni mieszkaniec gm. Zalesie.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście choć wyglądało groźne, uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Obsługujący zdarzenie policjanci ruchu drogowego uznali, że kierujący wykazał się rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego i zatrzymali mu prawo jazdy. Jak się okazało 18-latek otrzymał je pod koniec października br.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego!

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.