„Pyza na polskich dróżkach”- lekcja patriotyzmu w wykonaniu dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3

29 listopada 2018r. przedszkolaki  z ZPO nr 3 Samorządowego Przedszkola nr 3 z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości zaprezentowały na scenie kina Sława rozśpiewaną i roztańczoną lekcję patriotyzmu, historii, geografii i przyrody. Wszystko za sprawą małej Pyzy, która wędrując krętymi ścieżkami naszego kraju ukazywała jego historię i piękno. Zebranych gości przywitała wicedyrektor pani Bożena Nowosielska.

Przedszkolaki przedstawiły krótką historię powstania państwa polskiego. Pyza rozpoczęła swoją wędrówkę od gór Tatr, poprzez kolejne zakątki Polski, odwiedzając Kraków, Warszawę, Białowieżę i Gniezno. Swoją podróż zakończyła nad Morzem Bałtyckim. Zwieńczeniem wędrówki Pyzy był powrót do rodzimego miasta- Międzyrzeca Podlaskiego. Widowisko zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

Dzieci okazały się prawdziwymi aktorami, wcielały się w role rycerzy, krakowiaków, górali, marynarzy, zwierząt, a gra aktorska uświetniona była tańcami oraz śpiewem. Uroku dodawały piękne stroje wykonane przez nauczycieli i rodziców. W krótkich wierszykach, dzieci ukazały piękno naszej miejscowości oraz walory rekreacyjne i architektoniczne. Dostrzeżony został również wkład władz miasta  w jego dynamiczny rozwój. Przedszkolaki obiecywały, że jak dorosną zostaną w tym urokliwym mieście.

Spektakl był niesamowitym przeżyciem, który poruszył serca widzów, a na niejednym policzku popłynęła łza radości i wzruszenia. Wszyscy obecni byli dumni z tego, że są Polakami. Sala kina wypełniona była po brzegi. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo.

W przedstawieniu wystąpiły dzieci z czterech najstarszych grup pod kierunkiem wychowawców: pani Bogumiły Panasiuk, Renaty Kowalczyk, Katarzyny Zdunek oraz  nauczycieli: pani Doroty Głowniak, Bożeny Czubaszek, Anny Wolińskiej, Kingi Koźluk. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Marzanna Kopińska.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.