Międzyrzec Podlaski: Spotkanie informacyjno-szkoleniowe „Ty też możesz zapobiec”

28 listopada o godz. 15:00 w holu Kina Sława odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe pod tytułem „TY TEŻ MOŻESZ ZAPOBIEC”.

Trzygodzinne spotkanie zaadresowane było dla rodziców, wychowawców, pracowników socjalnych, a także uczniów, studentów i osób zainteresowanych tematem.
Prelekcje z prezentacją poprowadziła starszy psycholog Zakładu Karnego w Siedlcach, kpt. Edyta Starostka. Wykład dotyczył przyczyn powstawania zachowań przestępczych ze szczególnym uwzględnieniem uzależnień i przemocy jak również omówione zostały sposoby zapobiegania im.
Kolejnym prelegentem był kapelan więzienny ks. Mateusz Czubak, który przedstawił metody przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Podzielił się ze słuchaczami refleksjami wypływającymi z pracy duszpasterskiej z osadzonymi.
Zaprezentowano broszurę informacyjną „Bądź kowalem swego losu”, która zawiera świadectwa wychodzenia z rozmaitych sytuacji życiowych: uzależnień i zachowań przestępczych. Uwzględniono w niej także poradnik oraz listę adresową instytucji i stowarzyszeń zajmujących się wspieraniem osób pragnących zmienić swoje życie.
Ukazał się również kalendarz na 2019 rok „Unikajmy złych dróg” w powiązaniu ze 100-leciem Służby Więziennej.
Po prelekcji uczestnicy spotkania otrzymali zaświadczenie o udziale w szkoleniu.
Spotkanie współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.