87-latka straciła swoje oszczędności

Wczoraj 87-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej straciła 13 tys. zł. Przekonana, że pomaga wnukowi przekazała gotówkę oszustowi. Teraz sprawcy szukają bialscy policjanci. Apelujemy do bliskich osób starszych – porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony oszustów. Ważne by w takich przypadkach osoby starsze,  kontaktowały się  i pytały o radę członków rodziny. To najczęściej wystarczy, by nie paść ofiarą przestępstwa.

Oszuści znów zaatakowali. Wczoraj na numer stacjonarny 87-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej zadzwonił mężczyzna. Podawał się za wnuka pokrzywdzonej. „Fałszywy wnuczek”  twierdził, że ma zmieniony głos, bo jest chory. Po tym słuchawkę przejął drugi mężczyzna podający się za policjanta. Twierdził, że wnuk spowodował wypadek i aby nie zostać aresztowanym potrzebuje pieniędzy. Miała być to kwota 40 tys. złotych  Dodał, że doszło do wypadku, gdy wnuczek jechał razem z synem  i synowa pokrzywdzonej do lekarza. Poprosił również by gotówkę którą posiada przekazała mężczyźnie który po nią przyjdzie. Starsza Pani uwierzyła w słowa oszusta. Postanowiła również udać się do banku, gdzie wypłaciła posiadane oszczędności.  Jak ustalili mundurowi 87-latka przekazała sprawcy 13 tys. złotych. Była przekonana, że gotówkę przekazuje prawdziwemu policjantowi, by „ratować” wnuczka. Teraz oszusta szukają policjanci.

Pamiętajmy! Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.

Apelujemy również do bliskich osób starszych – porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. To najczęściej wystarczy, by nie paść ofiarą oszusta.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.