Sąd odrzucił pozew wyborczy Litwiniuka

Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił w całości złożony w trybie wyborczym wniosek Michała Litwiniuka. Kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej domagał się sprostowania i zaprzestania rozpowszechniania informacji o dobrych wynikach finansowych miasta Biała Podlaska. Sędziowie nie badali nawet treści wniosku, okazało się bowiem, że Michał Litwiniuk wystąpił z roszczeniami w nieprawidłowy z punktu widzenia prawa sposób.

– W moim przekonaniu chodziło o użyte słowa, a nie o fakty. Te są zaś jednoznaczne. Nasze miasto jest w znacznie lepszej sytuacji finansowej, niż jeszcze kilka lat temu. Nikt nie ma co do tego wątpliwości, myślę że nawet pan Michał Litwiniuk. Jest mi przykro, że mój konkurent nie chce uczestniczyć w debatach i prezentować swojego programu dla Białej Podlaskiej, próbuje zaś przenieść kampanię wyborczą na salę sądową. To nie służy w żaden sposób mieszkańcom naszego miasta – skomentował orzeczenie sądu prezydent Dariusz Stefaniuk.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.