Debata na plus

Emocje po wczorajszej debacie jeszcze nie opadły. Z inicjatywą debaty do obecnego Burmistrza wyszedł kandydat Arkadiusz Janus. Debatę poprowadziły: Pani Dorota Grabowska z TVP Lublin oraz Pani Joanna Olęcka ze „Słowa Podlasia”. Kandydaci mieli 3 min. na przedstawienie swojej sylwetki, następnie musieli zmierzyć się z pytaniami od dziennikarzy, kolejno pytania kandydaci kierowali do siebie nawzajem. Także mieszkańcy mogli zadać kandydatom naprzemiennie pytania, na które usłyszeli odpowiedzi. O kolejności pytań zadecydowała kolejność alfabetyczna.

Debata przebiegła względnie spokojnie, aczkolwiek nie dało się nie zauważyć, iż na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury znaleźli się pracownicy Urzędu Miasta oraz podlegli urzędowi pracownicy jednostek, którzy przyszli na salę wyłącznie w jednym celu.

Ciężko dyskutuje się z kimś, kto nie zna definicji słowa „zrealizowałem” (przykładem może być przypisywanie sobie np. ukończenie projektu wymiany oświetlenia, modernizacji placów zabaw), a także osobą zarzucającą mi plagiat programu wyborczego, który zgodnie z faktycznym stanem – pojawił się na 3 tygodnie przed programem mojego kontrkandydata. To śmieszne także, że do głosu zostaje dopuszczony zastępca Burmistrza, zadający mi pytanie. To niewątpliwie świadczy o desperacji– powiedział Arkadiusz Janus.

Podczas debaty mogliśmy się dowiedzieć, że miasto nie pozyskało ani jednej złotówki z Europejskiego Funduszu Społecznego z obecnej perspektywy finansowej. Warto podkreślić, iż jest to program, który ma na celu wyrównanie szans oraz walkę z wykluczeniem społecznym. Ponadto uczestnicy debaty odnieśli wrażenie, że to kandydat Arkadiusz Janus ma zdecydowanie większą wiedzę na temat spraw oświatowych w mieście, niż obecny burmistrz wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wiceburmistrz odpowiedzialny za oświatę w latach 1998-2006. Szokiem było sugerowanie przez obecnego burmistrza to, iż w przyszłym roku odbędą się masowe zwolnienia nauczycieli z Zespołów Placówek Oświatowych w Międzyrzecu Podlaskim.

Trudno nie odnieść wrażenia, że obecny burmistrz starał się odwrócić kota ogonem i odbiec od meritum debaty. Przede wszystkim unikał konkretnych odpowiedzi na istotne i ważne dla mieszkańców oraz miasta spraw.

Trudno było odpowiadać na zadane pytania dziennikarzy po uprzednim wysłuchaniu steku kłamstw. – podsumował kandydat Arkadiusz Janus.

4 Komentarzy do Debata na plus

 1. Debata napisał(a):

  Przegral Janas debate i teraz bedzie tu zgrywal nie wiadomo kogo. Zastanow sie i wycofaj sie poki mozesz

 2. ola napisał(a):

  Jeżeli ta debata była „na plus” to brak wan samokrytyki 🙂

 3. Rek napisał(a):

  Jeśli to był plus to jak wyglądał by minus

 4. Ja napisał(a):

  Kota ogonem? Ale wy chamscy jesteście. I tak przegarl wasz kandydat, który blokuje wyborców na swoim profilu xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

error: Jeśli jesteś zainteresowany/a naszym tekstem lub zdjęciem odezwij się pod email: duchwschodu@gmail.com
%d bloggers like this: