Międzyrzec Podlaski: Konsultacje odnośnie rządowych programów „Czyste Powietrze” i „Ciepły Dom”

Już w najbliższy piątek 19 października o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie ws. rządowych projektów „Czyste Powietrze” i „Ciepły Dom”. Konsultacje z mieszkańcami organizuje kandydat na Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski – Arkadiusz Janus.

Konsultacje z mieszkańcami poprowadzi Pan Marcin Sienicki, który opowie o zasadach dwóch programów. Odpowie także na wszystkie pytania i wątpliwości. Spotkanie odbędzie się w sali Hotelu Hesperus przy ul. Radzyńskiej 4 w Międzyrzecu Podlaskim.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te pomogą nie tylko chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet dzięki poczynionym oszczędnościom. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy. Program Czyste Powietrze – na co będzie dofinansowanie. Kiedy dotacja, kiedy pożyczka Korzystając z programu Czyste Powietrze możesz zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tysiące złotych. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tysiące złotych, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszt dofinansowania projektu wynosi 7 tysięcy złotych.
Program Ciepły Dom wpisuje się w zapowiadany już wcześniej program Czyste Powietrze. Jego głównym celem jest ograniczenie tak zwanej niskiej emisji, poprzez wymianę pieców grzewczych, oraz docieplanie budynków. Na ten cel rząd przeznaczył 103 mld złotych w okresie do 2029 roku.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.