„Pumptrack” w Międzyrzecu?

Po publikacji na Facebookowym fanpage’u kandydata na Burmistrza – Arkadiusza Janusa realnej możliwości inwestycji budowy w Międzyrzecu toru do jazdy wyczynowej na portalu zawrzało i posypało się mnóstwo pozytywnych komentarzy.

Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę na rowerze, ale także na rolkach, wrotkach, czy deskorolce z wszechstronnym treningiem. Jest on zbudowany z zakrętów i niewielkich zagłębień. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Młodzi sportowcy oraz rodzice są zachwyceni pomysłem, który wymaga niewielkiej przestrzeni oraz środków, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalny. Inwestycja sprawdza się świetnie w innych miejscowościach, a tor pochłania sportowców bez reszty na kilka godzin.

Inwestycja jest mało kosztowna i możliwa do zrealizowania.- mówi Arkadiusz Janus, pomysłodawca, który umieścił tę inwestycję w swoim programie wyborczym.

-Udział środków miasta potrzebnych do sfinansowania tej inwestycji to niespełna 50 tys. zł, więc koszt jest naprawdę nieduży. Obserwuję, jak dobrze funkcjonuje to w innych miastach. Uważam, że potrzebujemy takich miejsc. Dodatkowo chcę stworzyć obszar do ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Sport i zdrowy styl życia jest coraz bardziej popularny, chcę stworzyć ofertę dla ludzi młodych i tych uprawiających sport, by nie musieli zamykać się wyłącznie w siłowni, ale mogli wykorzystać takie miejsca i propagować sport w naszym mieście.  – powiedział kandydat na Burmistrza.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.