Konsultacje społeczne z ekspertami ws. zagospodarowania Pałacu Potockich

Z inicjatywy Arkadiusza Janusa kandydata na urząd Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego w dniu 06.10.2018 r. o godz. 16:00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się konferencja pt.: „Kompleksowa modernizacja Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim”. Spotkanie będzie miało charakter konsultacji z mieszkańcami ws. zagospodarowania Pałacu Potockich.

Spotkanie poprowadzi Marcin Sienicki ekspert ds. pozyskiwania środków zewnętrznych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Autor wielu publikacji naukowych poświęconych wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej z Regionalnych Programów Operacyjnych oraz dotyczących prognoz finansowych dla jednostek samorządu terytorialnego. Organizator i prelegent wielu konferencji poświęconych finansom publicznym oraz wykorzystaniu środków zewnętrznych. Członek zespołów projektowych zarówno w zakresie projektów inwestycyjnych i „miękkich”.

W konferencji udział weźmie Arkadiusz Janus kandydat na Burmistrza Miasta, Poseł na Sejm VIII kadencji Marcin Duszek, kandydaci do rady Miasta Międzyrzec Podlaski oraz Kandydaci do Rady Powiatu

Jak można przeczytać z oficjalnych dokumentów Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski zakładano całkowity koszt modernizacji Pałacu został oszacowany na 4,1 mln złotych. W ostatnim czasie zrealizowano projekt za 5 mln. Zmodernizowano jedynie park (a właściwiej jego część) i spichlerz. Skąd ta rozbieżności? Dlaczego park, a nie pałac? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w sali konferencyjnej MOK.

Celem konferencji jest przedstawienie możliwych opcji dotyczącej przyszłości funkcjonowania Pałacu. Podczas wykładu będzie można dowiedzieć w jaki sposób i z jakich źródeł dofinasowania będzie można skorzystać na renowację Pałacu Potockich oraz z jakich można było. Przedstawimy również przykłady zmodernizowanych podobnych obiektów w różnych regionach Polski wraz z ich wykorzystania dla społeczeństwa.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.