Burmistrz rozliczony. Podsumowanie spotkań przedwyborczych

Zakończył się 4-dniowy cykl przedwyborczych spotkań z obecnym Burmistrzem Zbigniewem Kotem. Spotkania nie należały do najłatwiejszych, zdarzały się ataki i trudne pytania. Zaskoczeniem jednak była bardzo niska frekwencja na każdym ze spotkań.

Spotkania przedwyborcze z Burmistrzem były zaplanowane już od dawna i wytyczone wedle podziału poszczególnych okręgów. Na większości z nich jednak frekwencja była zaskakująco niska. Na jednym z nich było zaledwie 6 osób. Czyżby mieszkańców nie interesowało co do przekazania ma obecny włodarz? Każde ze spotkań przebiegło w tym samym schemacie: na początku ponad godzinna mowa Pana Burmistrza, w której podsumowywał on swoje dokonania, inwestycje oraz plany, a następnie oddawano głos uczestnikom spotkań, którzy mogli zadawać pytania.

Pan Burmistrz musiał się zmierzyć także z trudnymi pytaniami, dotyczącymi przynależności partyjnej do Platformy Obywatelskiej, na które to pytanie jednak nie odpowiedział, uważając, to za nieistotne.

Największe zainteresowanie wzbudzała infrastruktura, rozładowanie ruchu komunikacyjnego i budowa obwodnicy wschodniej – to o tę inwestycję pytano najczęściej, jednak nie doczekano się konkretów. Raz Pan Burmistrz mówił, iż wszystkie plany są zabezpieczone i jest on w posiadaniu pełnej dokumentacji, zapytany jednak o konkrety planu i bieg – nie umiał udzielić merytorycznych informacji. Na razie wszystkie dokumenty wskazują na to, że inwestycja jest na 20 miejscu na liście rezerwowej inwestycji i będziemy musieli poczekać na nią jeszcze bardzo długo.

Dużą ciekawość wzbudziło zapytanie o dług publiczny, który jak się okazało jest na takim samym poziomie, jak był 4 lata temu, po objęciu przez Pana Zbigniewa Kota kadencji. Wzbudziło to mieszane uczucia, ponieważ głównym postulatem Pana Kota na minione 4 lata kadencji było spłacanie długu miasta, które najwyraźniej nie zostało zrealizowane.

Tłumaczono się także z niewykonanych inwestycji, tj. remont kina, czy budowa hali sportowej oraz braku nowych mieszkań socjalnych.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.