Kłamstwo czy chaos i dezinformacja?

Jak czytamy na jednej ze stron informacyjnych rzeka Krzna zostanie wykoszona już w najbliższym czasie, mimo, że do wczoraj Burmistrz Zbigniew Kot nie wiedział, kiedy prace zostaną rozpoczęte.

Wody Polskie przetarg ogłosiły 14 sierpnia, a termin składania ofert upłynął 17 września. Jednak na wczorajszym otwartym spotkaniu z mieszkańcami miasta Burmistrz Zbigniew Kot, odnosząc się do obecnego stanu rzeki wykazał się niewiedzą na temat działań w mieście, mówiąc: W życiu nie widziałem, by Wody Polskie zgłaszały i rozstrzygały przetarg 17 września. To co oni będą kosić podlodowo? Przetargi zawsze były ustawione na wiosnę.

Czy to niewiedza czy zwykłe kłamstwo? Jak dowiedzieliśmy się od oddziału Wód Polskich w Białej Podlaskiej rzeka zostanie wykoszona już na początku października, a informacja o przetargu była jawna. Na stronie informacyjnej podano również, iż ”władze Międzyrzeca Podlaskiego w trosce o stan rzeki już w czerwcu zwracały się do Wód Polskich z prośbą o jej wykoszenie w trybie pilnym”. Sprawdziliśmy tę informację i niestety miasto nigdy nie zwracało się z wnioskiem, ani prośbą o przyspieszenie prac.

Zastanawia mnie fakt, że dyskusja o stanie rzeki pojawiła się dopiero po moim wpisie w mediach społecznościowych na ten temat. Nie będę rozstrzygał dlaczego Pan Burmistrz nie wie co dzieje się w mieście, ale przyznam, że sytuacja ta pokazuje funkcjonowanie urzędu. – powiedział kandydat na Burmistrza Arkadiusz Janus.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.