Międzyrzecki głos na Ogólnopolskim Konwencie Samorządowym

W Jabłonnie 20 września z inicjatywy Wójta Jarosława Chodorskiego odbył się Ogólnopolski Konwent Samorządowy „Mosty dla Regionów” – spotkanie poświęcone było rządowemu programowi budowy 21 przepraw mostowych. W

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, Parlamentu, kierownictwa Banku Gospodarstwa Krajowego, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Stoczni Gdańsk S.A., Lasów Państwowych, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Spotkanie objęte zostało patronatem honorowym Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka. W konwencie wziął udział Poseł  na Sejm RP Marcin Duszek, który obiecał pochylić się nad nowym programem i zaproponował posiedzenie zespołu parlamentarnego w celu wyjaśnienia wszystkich pytań związanym z nowym programem.

Choć Miasto Międzyrzec Podlaski nie zostało uwzględnione w planie inwestycji, w Konwencie wziął udział kandydat na Burmistrza Arkadiusz Janus. Jak powiedział, w rozmowie z naszą redakcją, lokalizacje wskazane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju są jedynie rekomendowanymi propozycjami – decyzje o rozpoczęciu budowy ostatecznie będą zależeć od samorządów. Pozostawia to otwartą furtkę do negocjacji ze stroną rządową i daje szanse na włączenie do programu Międzyrzeca, w którym od lat mówi się o pilnej potrzebie zbudowania mostu. Na realizację zadania, które ma potrwać do 2025 r., rząd przeznaczył około 2,3 mld złotych. Jak podkreśla Arkadiusz Janus już teraz władze samorządowe powinny podejmować intensywne działania w celu włączenia Miasta do programu. Udział w nim wiąże się z dofinansowaniem inwestycji w wysokości do 80%. Czwartkowe spotkanie było pierwszym krokiem w tym kierunku.

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.