OSP Stołpno z najnowocześniejszą łodzią w województwie

Wczoraj, jednostka OSP Stołpno zaprezentowała swoją nową łódź ratunkową. Jej całkowity koszt to ok. 75 tys. zł, z czego ponad połowa pochodzi ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To wielki sukces jednostki, która jako jedyna w województwie może pochwalić się tak profesjonalną łodzią ratunkową. – Łódź ta znacznie usprawni naszą pracę, zmieścimy w niej bez problemu deskę ratowniczą, czy bezpiecznie ułożymy poszkodowanego. Łódź służy zarówno do działań na wodzie otwartej, jak i w trudnym terenie, czyli na rzekach. Do tej pory nie mieliśmy sprzętu stricte ratowniczego, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. – powiedział Karol Szmytko.

Zaproszony na prezentację łodzi Poseł na Sejm RP Marcin Duszek powiedział: Jestem dumny, że tak prężna załoga może się rozwijać, dzięki naszemu rządowemu wsparciu i moim staraniom. Jednocześnie boli mnie fakt, że miasto dołożyło zaledwie 6 tys. zł. Powinno wspierać się inwestycje, które będą służyły naszemu bezpieczeństwu i miastu. Od ponad pół roku wraz z Arkadiuszem Janusem prowadzimy rozmowy z PSP w Warszawie w sprawie pozyskania wozu dla OSP Śródmieście, dysponującej w tej chwili starym, 30 letnim wozem bojowym.

Kandydat na Burmistrza Arkadiusz Janus przyznał, że znane mu są problemy ochotniczych jednostek w Międzyrzecu Podlaskim: Niejednokrotnie spotykałem się ze strażakami z OSP Zawadki i Śródmieście i znam ich bolączki, ale też wiem jak w prosty sposób można je rozwiązać. Nie jest tak, że są one pozostawione same sobie – należy wiedzieć, w które drzwi zapukać, by realnie im pomóc.- powiedział.

OSP Stołpno liczy obecnie ok. 100 strażaków wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Szkolenia na ratowników wodnych prowadzone są przez samą OSP, która posiada uprawnienia. W ostatnim roku jednostka zakupiła z własnych oraz pozyskanych przez siebie środków pełne wyposażenie do ratownictwa, którego wartość wyniosła 25 tys. zł. Jednostka ratownicza zakończyła tegoroczny sezon z zerowym bilansem utonięć.

Już w najbliższą niedzielę o godz. 12 przy restauracji Zacisze, nastąpi oficjalne zanurzenie i wypłynięcie łodzi na międzyrzecki akwen.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.