Czas na kolejne obietnice bez pokrycia?

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego zapowiada spotkania z mieszkańcami, podczas których przedstawi bieżącą sytuację i będzie opowiadał o planach. U schyłku kadencji warto jednak zapytać: czy aby na pewno ta kadencja upłynęła zgodnie z zapowiadanymi w materiałach wyborczych założeniami?

Zbigniew Kot zaprasza do wspólnych rozmów o problemach i pomysłach do realizacji. Kadencja się jednak kończy, zatem niezbyt wiele można jeszcze zaplanować a już na pewno zrealizować.

W tym miejscu postawić należy pytanie o zrealizowane i nie podjęte przez burmistrza Zbigniewa Kota inicjatywy. Zapisanych w ulotkach i materiałach wyborczych tez jest wiele, zatrzymamy się jednak na kilku. Dlaczego właśnie na tych? Ponieważ dotykają różnych obszarów funkcjonowania miasta i dotyczą dużej grupy mieszkańców.

„Aktywne pozyskiwanie inwestorów zewnętrznych” – pisał Kot. Czy aktywność polega na znalezieniu jednego, dużego inwestora czy przyciągnięcie wielu zainteresowanych inwestowaniem w Międzyrzecu Podlaskim większych i mniejszych inwestorów? Odpowiedź nasuwa się sama, jednak obecny włodarz i tak obraca w sukces dokonania w sferze nowych miejsc pracy. Kontrkandydat Arkadiusz Janus udowadnia w swoim programie, że można lepiej i bardziej aktywnie zabiegać o inwestorów i uczynić z Międzyrzeca Podlaskiego prawdziwą perełkę jeśli chodzi o rozwój nowych miejsc pracy.

Kolejno w programie wyborczym Pana Kota możemy przeczytać, że rozpocznie się budowa obwodnicy wschodniej, jednak jak wiemy inwestycja ta jest wpisana jako rezerwowa na lata 2023-2030, o czym kandydat Janus przypomina na każdym spotkaniu i pokazuje dowody.

W programie znaleźć można było także zapowiedź budowy ścieżek rowerowych. W tym temacie niewiele zostało jednak zrobione. Ścieżka między Międzyrzecem a miejscowością Wysokie nie rozwiązuje problemu. Warto w tym temacie zrobić więcej, ruch to bowiem zdrowie a ruch po dobrze zaplanowanych i poprawnie wykonanych ścieżkach rowerowych to gwarancja bezpieczeństwa dla mieszkańców. Minus dla burmistrza za niewypełnienie tej obietnicy.

Kandydat na burmistrza Arkadiusz Janus proponuje rozwiązania również i w tej sferze. W tym miejscu warto dodać, że w parze z nowymi ścieżkami rowerowymi będą szły nowe drogi, po których pojedziemy oraz zintensyfikowanie działań nad budową obwodnicy. Wystarczy odpowiednio zaplanować budżet i skutecznie powalczyć o środki zewnętrzne, by to zobowiązanie wypełnić.

Wszyscy chcą mieszkać w godnych warunkach, mieszkańcy lokali komunalnych również. Niedotrzymana obietnica ich remontu wciąż spędza sen z powiek wielu międzyrzeczanom. Należy więc postawić na poprawę jakości życia nie tylko tych najbogatszych, ale i nieco biedniejszym mieszkańcom miasta.

„Szlachetne zdrowie…” pisał Jan Kochanowski. Tylko jak o nie dbać, gdy jakość funkcjonowania szpitala wciąż pozostawia wiele do życzenia? Ogromne zadłużenie i braki kadrowe to nie jedyna bolączka międzyrzeckiej placówki. Sytuację tę można zmienić, jednak potrzeba gospodarnego burmistrza, który wesprze swoim doświadczeniem ten ważny dla mieszkańców obiekt. Nie pozwólmy, aby mieszkańcy w poszukiwaniu porady wyruszali do innych ośrodków. Przecież w naszym rodzinnym Międzyrzecu Podlaskim mamy świetne miejsce, które wystarczy jedynie przywrócić na właściwy tor.

Życie codzienne to nie tylko szkoła, praca i dom. To także czas wolny, który można spędzić chociażby w kinie. Kino „Sława” jest niestety zrujnowane i mimo obietnic, nie zrobiono nic, by wrócił dawny blask tego miejsca. Czas to zmienić i dać możliwość obcowania z kulturą naszym mieszkańcom!

Do zrobienia jest wiele, a patrząc na niezrealizowane obietnice burmistrza Zbigniewa Kota, można sądzić, że przez ostatnie cztery lata w mieście panował marazm i dominowała niemoc. „Nie da się” – takie słowa nigdy nie powinny paść z ust włodarza. „Uda się, damy radę” – to motto powinno przyświecać każdemu, kto chce walczyć o głosy mieszkańców. Skuteczność i pracowitość procentują.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.