Opłaty na skwerku – konieczność czy nieprzemyślana decyzja?

Tuż przy Międzyrzeckiej Galerii przy ul. Nadbrzeżnej powstaje duży parking. To bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców ulicy, jednak strzał w kolano dla lokalnych przedsiębiorców.

Opłaty za postój na placu Jana Pawła II nie do końca zdają egzamin. Miejscowi przedsiębiorcy są niezadowoleni, ponieważ przestali być konkurencyjni.

-Jeśli ktoś chce tylko zrobić zakupy, trwające 10 minut, a musi opłacić miejsce postojowe, woli pojechać na zakupy do Biedronki czy Tesco, gdzie parkingi są bezpłatne. – mówi właściciel jednego ze sklepów.

To stawia nas w bardzo złej sytuacji. Przez cały tydzień skwerek jest pusty, klientów znacznie nam ubyło od czasu wprowadzenia opłat. Nie wiemy co będzie dalej… – skarży się właścicielka sklepu w centrum.

Kolejną kwestią są parkometry, które wciąż dla wielu osób są dosyć skomplikowane i niektórzy wolą je omijać szerokim łukiem. Kolejne pytanie brzmi – Czy istnieje konieczność zatrudniania osoby, sprawującej nadzór nad wykupionymi biletami?

– Moim zdaniem opłaty w centrum powinny zostać zniesione całkowicie. Niestety, ale małe sklepiki nie wygrają z potężnymi sieciówkami. Teraz należałoby się przyjrzeć i rozliczyć tych, którzy pozwolili na budowę wielkich sklepów, nie dbając o interesy tych mniejszych przedsiębiorców. W centrum miasta jest możliwość wygospodarowania 30 miejsc postojowych. Niedługo handel przeniesie się wyłącznie w ręce prywatnego właściciela nieruchomości. – powiedział kandydat na Burmistrza Arkadiusz Janus.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.