-Nie interesuje mnie uprawianie polityki, chcę pracować dla miasta. Spotkanie przedwyborcze Arkadiusza Janusa

Wczoraj w Sali OSP Stołpno odbyło się spotkanie kandydata na Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski – Arkadiusza Janusa oraz kandydatów na radnych z mieszkańcami okręgów nr 13, 14 i 15. W spotkaniu wziął udział także Poseł Marcin Duszek, który udzielił pełnego poparcia kandydatom.

Po przedstawieniu swoich sylwetek przez kandydujących: Arkadiusza Janusa, oraz kandydatów na radnych – Panią Izabelę Tymoszuk z okręgu 15 oraz Pana Tadeusza Zaniewicza z okręgu 13, nastąpiła prezentacja pomysłów i rozwiązań dla miasta, które przedstawił Pan Janus.

Już na początku kandydat zaznaczył: – Nie interesuje mnie uprawianie polityki, chcę pracować dla miasta. Nie zamykam się na żadną współpracę. Chodzi o nasze miasto, które ma się rozwijać. Największą bolączką okręgu są problemy komunikacyjne oraz infrastruktura. Oto propozycje Pana Arkadiusza: połączenie ul. Kusocińskiego z ul. Radzyńską poprzez starą rozlewnię, a następnie ul. Dworcowa miałaby być przedłużona do ul. Kościuszki wzdłuż torów. Rozładowanie ruchu na ul. Partyzantów, miałoby zostać rozwiązane poprzez budowę trzeciego pasa ruchu na łuku ulicy.

Ważną kwestią dla Pana Janusa jest budowa obwodnicy. Zwracając się do obecnego na spotkaniu Wiceburmistrza Pana Łubika, powiedział: Z informacji oraz planów wynika, że na obwodnicę będziemy czekać latami. Zarząd Dróg Wojewódzkich założył koszt realizacji na 41 mln, natomiast miasto podało kwotę dwukrotnie wyższą, bo aż 91 mln. zł. Jaki jest zatem koszt inwestycji? – dopytywał. Niestety Pan Grzegorz Łubik nie zaprzeczył informacji, że budowa będzie znacznie odwleczona w czasie, jeśli zaś chodzi o koszt, potwierdził kwotę 91 mln zł.

Kolejne postulaty to: zagospodarowanie większej ilości miejsc parkingowych, modernizacja i budowa chodników, szczególnie przy ul. Kolejowej, ścieżek i szlaków rowerowych, termomodernizacja budynków, maksymalna współpraca ze Spółdzielnią mieszkaniową, rozbudowa i dofinansowanie do sieci gazowej, która ma oczyścić zanieczyszczone powietrze.

-Bardzo duże znacznie mają Międzyrzeckie Jeziorka, chciałbym stworzyć tam atrakcyjną ofertę turystyczną, która przyciągnie turystów. Pan Arkadiusz nie zapomniał także o nauczycielach, uznał, że kwota dodatku wychowawczego i motywacyjnego jest zbyt niska w porównaniu z innymi miastami.

Kandydat odniósł się też do Funduszy, które nie były do tej pory wykorzystywane przez obecnego włodarza miasta, a także pozyskiwania środków, dzięki współpracy samorządu z władzą centralną.

-Bardzo ważna jest dla mnie także kultura, która w mieście praktycznie nie istnieje. Wiele zajęć prowadzonych przez MOK, zostało zamkniętych, organizacje pozarządowe nie otrzymywały należnego wsparcia finansowego, a imprezy kulturalne przestały pojawiać się w kalendarzu miejskim.

Poruszony został też temat budowy hali sportowej, która jest koniecznością, przy istniejących drużynach sportowych sekcji piłki nożnej i siatkówki.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 30 osób. Wyborcy mogli zadać swoim kandydatom pytania oraz zaproponować rozwiązania ich lokalnych problemów. Szefowa sztabu Paulina Wysokińska zapowiedziała, że to nie ostatnie spotkanie z mieszkańcami okręgów.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.